• Ürün Kodu :U0457
 • Ürün Adı :MasterTop DAF
 • Ürün Grubu : Yapı Çözümleri
 • Ürün Markası : BASF
 • Açıklama: Epoksi Esaslı, Dekoratif Kaplama Sistemi

Projeye Ekle

Proje Kalemleri

  MasterTop DAF

  Tanımı
  MasterTop® DAF, motifli zemin ihtiyacı olan alanlarda uygulanan, dekoratif kaplama sistemidir.


   Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar
   ■Uygulamada, ortam ve yüzey sıcaklığı +10oC’nin altında ya da +30oC’nin üzerinde ise uygun sıcaklıklar beklenmelidir. Ayrıca aşırı sıcak, yağışlı veya rüzgarlı havalarda uygulama yapılmamalıdır.
   ■Uygun sıcaklıklarda yapılacak uygulamalarda, kullanılacak malzemeler, 1-2 gün önceden uygulama alanına getirilip depolanmalı ve ortam şartlarına uyum sağlaması sağlanmalıdır.
   ■Aşırı soğuk havalarda yapılacak uygulamalarda, ısıtıcılar yardımı ile ortam ve zemin sıcaklığının artırılması sağlanmalı,
   malzemenin işlenebilirliğinin artırılması için  ambalajlar +20oC-+25oC’de şartlandırılarak kullanıma hazır hale getirilmelidir.
   ■Epoksi ve poliüretan esaslı zemin sistemleri, uzman uygulamacılar tarafından uygulanmalıdır.
   ■Reçine esaslı sistemlerin çalışma ve reaksiyon süreleri, ortam ve zemin sıcaklığından ve havadaki bağıl nemden etkilenir.  Düşük sıcaklıklarda kimyasal reaksiyon yavaşlar, bu da tava ömrünü, üzerinin kaplanabilme süresini ve çalışma zamanını uzatır. Aynı zamanda viskozite yükseldiğinden sarfiyat da artar. Yüksek sıcaklıklar, kimyasal reaksiyonu artırır ve yukarıda belirtilen zamanlar buna bağlı olarak kısalır. Malzemenin tamamının kürünü tamamlaması için ortam ve zemin sıcaklığı, izin verilen minimum sıcaklığın altına düşmemelidir. Kaplamanın tamamlanmasından sonra, kaplama en az 24 saat direkt su temasından korunmalıdır. Eğer bir su teması olursa, bu kaplama üzerinde karbonatlaşma ve yumuşama yaratacak ve bu da kaplamanın özelliklerini yitirmesine neden olacaktır. Böyle bir durum karşısında kaplamanın tamamı zeminden kaldırılmalı ve yenilenmelidir.
   ■Kullanılmış ambalajlar birbirinin içerisine geçirilerek yapışması sağlanmalı ve ambalajların tekrar kullanımı  engellenmelidir.
   ■Ürünlerin detaylı kullanım şekli için Teknik Ürün Bilgi Dökümanı’na başvurulmalıdır.

  Ürün Dökümanları

  İlgili Ürünler