• Ürün Kodu :U0625
 • Ürün Adı :Onduclair SP
 • Ürün Grubu : Çatı Kaplama
 • Ürün Markası : Onduline
 • Açıklama: SP Seracılık için olduğu kadar estetik görünümlü sundurmalar için de uygun, yıllar boyu yıpranmayan örtü tipidir.

Projeye Ekle

Proje Kalemleri

  Onduclair SP

  En :1,12 m Boy:2,00 m = 2,24m2/Levha
  Kalınlık : 0,8 mm

  Saydam tip polikarbonat levhalar üstün kaliteleriyle 90 ışık geçirgenliğine olanak verir ve bu özelliğini yıllar boyu korur.Polikarbonat 10 yıl yaşlandıktan sonra bile 80 ışık geçirgenliğine sahiptir.
  Darbe dayanımı yüksektir, 135 m/s hızla çarpan dolu etkisiyle tahrip olmaz.
  30 C ile +130 C arasındaki sıcaklıklarda kullanılabilir
  Polikarbonat UV (ultraviyole) ışınlarını geçirmez

  Depolama
  Levhalar üstü kapalı, fakat havalandırılan ortamda, zeminle doğrudan temas halinde olmayacak şekilde, tercihen paletüzerinde saklanmalıdır. Paletler kesinlikle üst üste konmamalıdır. Sundurma altında depolanmaları halinde, rüzgar etkisine karşı önlem alınmalıdır.

  Çatıya uygulama
  Genel uygulama koşulları Çatı iskeleti, oluk profillerinin gerektirdiği minumum ime sahip olmalıdır. Polikarbonat levhalar,rüzgar bağlantılarının yerine geçmez veya aşığın burkulmasını önlemek amacıyla kullanılamaz

  Uygulama ve kullanım güvenliği
  Levhalar döşenirken ve kullanım sırasında üzerine basılmaması, kırılgan levhalar için geçerli venlik kurallarına uyulmasıgereklidir. kün dağılmasını ve çatı aşıklarına direkt olarak aktarılmasını sağlayan yürüme tahtalarının kullanılmasınamutlaka özen sterilmelidir.

  İçten gelebilecek darbelere karşı dayanım
  Polikarbonat levhalar, dış ve iç darbelere karşı dirençlidir. Bununla beraber, spor salonu gibi yerlerde meydana gelebilecekyoğun ve sürekli darbeler, zaman inde malzemede zayıflama meydana getirebileceğinden, üzerinde ayrıca bir yüzeykoruması gerekli olabilir.


  Kutu veya bükme çelik profiller için
  Asgari genişlik: 40 mm
  Asgari kalınlık:1,5 mm
  (yükseklik, elemanın tablo değerlerine göre seçilmelidir)
  Ahşap aşıklar için
  Asgari genişlik: 60 mm
  Asgari yükseklik: 80 mm

  Ürün Dökümanları

  İlgili Ürünler