• Ürün Kodu :U0052
 • Ürün Adı :Optimum Şilte
 • Ürün Grubu : Duvar Yalıtımı
 • Ürün Markası : İzocam
 • Açıklama: Bir yüzü kraft kağıdı kaplı özel camyünü şilte olup dış duvarlarda her türlü duvar ve betonarme elemanın iç yüzeyinde, iç bölme duvarlarda ve komşu duvarlarda, merdiven ve asansör boşluklarına bitişik duvarlarda, ahşap karkas yapıların içten giydirilmesinde ısı ve ses yalıtımı amacıyla, montajında kullanılan özel profilleri, bağlantı elemanları ve aksesuarlarıyla sistem olarak kullanılmaktadır.

Projeye Ekle

Proje Kalemleri

  Optimum Şilte

  Bir yüzü kraft kağıdı kaplı özel camyünü şilte olup dış duvarlarda her türlü duvar ve betonarme elemanın iç yüzeyinde, iç bölme duvarlarda ve komşu duvarlarda, merdiven ve asansör boşluklarına bitişik duvarlarda, ahşap karkas yapıların içten giydirilmesinde ısı ve ses yalıtımı amacıyla, montajında kullanılan özel profilleri, bağlantı elemanları ve aksesuarlarıyla sistem olarak kullanılmaktadır.

  Kullanım Alanları

  U profil, yalıtım malzemesinin kalınlığından 1 cm fazlası bir mesafeden her 45 cm’de bir dübelle tavana tespit edilir. Duvarda herhangi bir kaçıklık olmaması durumunda aynı işlem zeminde de yapılır. Duvar yüksekliğinin 270 cm’den kısa olması durumunda duvarın orta noktasına 60 cm’de bir dübellenerek monte edilen C profil, duvarın 270 cm’den uzun olması durumunda her 135 cm’de bir tespit edilir. Tespit tijleri 60 cm aralıklarla duvara yatay olarak yerleştirilir. Optimum şilte, tavan ve zemindeki U profillerin arkasına gelecek şekilde tespit tijlerine takılır. Optimum şilte, tespit tijlerine geçirildikten sonra ayar simidi tespit tijlerine takılır. C profiller tavan ve tabana monte edilmiş olan U profillerin içine gelecek şekilde dikey olarak ayar simidinin yivlerine geçirilir. Tüm duvar yüzeyi tespit tijleri yardımıyla şakule getirilerek alçı plaka uygulanması hazır hale getirilir. Optimum Duvar, şilte formunda olmasıyla birlikte özel elyaf yapısı sayesinde açıldığında levha gibi düşeyde dik durabilme özelliği gösterir. Bu sayede fire vermeden uygulama yapılmasını kolaylaştırır.

  İlgili Ürünler