• Ürün Kodu :U0072
 • Ürün Adı :Klima Şiltesi
 • Ürün Grubu : Tesisat Yalıtımı
 • Ürün Markası : İzocam
 • Açıklama: Bir yüzü alüminyum folyo kaplı camyünü şilte olup şilte boyunca folyo kenarlarında 5 cm bindirme payı bulunmaktadır. Havalandırma ve klima kanallarının dıştan ısı yalıtımı amacıyla kullanılır.

Projeye Ekle

Proje Kalemleri

  Klima Şiltesi

  Bir yüzü alüminyum folyo kaplı camyünü şilte olup şilte boyunca folyo kenarlarında 5 cm bindirme payı bulunmaktadır. Havalandırma ve klima kanallarının dıştan ısı yalıtımı amacıyla kullanılır.

  Kullanım Alanları

  Levhalar uygulanmadan önce kanalların uygulama yapılacak yüzeyleri, toz veya yağ kalmayacak şekilde temizlenmelidir. Kendinden yapışkanlı özel tespit pimleri sayesinde hızlı ve kolay uygulama sağlanır. Klima şiltelerinin kesim şekli, uygulanacak kanalın formuna göre farklılık gösterir. Dikdörtgen kesitli kanallarda kesilecek şilte boyu, kanalın dış çerçevesi + (8 x şilte kalınlığı) + 5 cm olarak hesaplanır. Dairesel kesitli kanallarda kesilecek şilte boyu, kanalın dış çerçevesi + (2 x şilte kalınlığı) + 5 cm olarak hesaplanır. Hesaplamada ilave edilen 5 cm bindirme payı, camyünü sıyrıldıktan sonra ek yerinin kapatılmasını sağlamaktadır. Şilteler kesildikten sonra kendinden yapışkanlı özel tespit pimleri (5-6 adet/m2) kanalın dış yüzüne tespit edilir. Daha sonra şilteler pimlere geçirilir ve pim pulları takılır. Şiltelerin ek yerlerindeki bindirme payları birbirlerine yapıştırma, zımbalama veya kendinden yapışkanlı alüminyum folyo bant ile tespit edilir.

  İlgili Ürünler